Sorteig d’una motxilla Mizuno a tots els inscrits al Tast de la Mitja fins al 31 d’agost de 2019

INFO DESTACADA. 24 DE agosto DEL 2019

Un nou sorteig d’una fantàstica motxilla MIZUNO entre tots els inscrits al Tast de la Mitja 2019 fins al 31 d’agost de 2019.
Molta sort a tots.

Obertes les inscripcions al Tast de la Mitja 2019

18 DE julio DEL 2019

Com és habitual en aquestes dates, us informem que a partir del 17 de juliol de 2019 ja podreu fer les inscripcions al Tast de la Mitja 2019.

Fins 15 de setembre descompte de 3€ a la inscripció del Tast (10K i 5K) 2019

Aquesta edició també teniu la possibilitat de fer inscripcions combinades del Tast i de la Mitja. Farem un descompte de 8 euros i obtindràs dues inscripcions, el regal del Tast i els regals de la Mitja.

Informació a tots els que feu la inscripció combinada:
Recollida d’inscripcions i obsequis del Tast: Al gimnàs de les Pistes d’Atletisme de Granollers (Carrer Camp de les Moreres, s/n).
Recollida d’inscripcions i obsequis a la Mitja 2019: Podeu triar entre Granollers (PALAU D’ESPORTS. Av. Francesc Macià, s/n.) o Barcelona (centre comercial DIAGONAL MAR. Av. Diagonal, 3).

No tens Xip Groc de propietat?

No et preocupis, per 6 euros més a les inscripcions combinades, inclourem el xip groc de propietat que es lliurarà el dia previ al Tast i ja ho podràs fer servir a totes les curses.

Lliurament dels premis als guanyadors per municipi, edat i equips de la Mitja 2019

INFO DESTACADA. 09 DE mayo DEL 2019

Ahir dimecres 8 de maig de 2019, a les 18 hores a la seu de KH7 Lloreda, va tenir lloc el lliurament de premis als guanyadors per municipi, edat i equips de la Mitja 2019.

Dissabte, 11 de maig de 2019. Run the track al Circuit de Barcelona-Catalunya

06 DE mayo DEL 2019

El Circuit de Barcelona-Catalunya organitza, amb la col·laboració d’EL 9 NOU i el suport tècnic de La Mitja Marató de Granollers, una cursa el dissabte 11 de maig, el dia previ a la cursa del Gran Premi de Fórmula 1. La volta lúdica, anomenada RUN THE TRACK, vol ser una activitat festiva per donar l’oportunitat de trepitjar l’asfalt als corredors i aficionats a l’atletisme el dia abans que es disputi la prova a Montmeló del Campionat del Món FIA de Fórmula 1.
A RUN THE TRACK hi està convidat tothom a partir dels 12 anys, inclosos els paralímpics amb carros d’atletisme, encara que hi ha una limitació de 1.000 inscripcions. Tot respirant l’ambient àlgid de la Fórmula 1, la volta consisteix en un traçat únic de 4.655 metres. La línia de sortida i arribada serà a la recta principal del Circuit de Barcelona-Catalunya a les set de la tarda i el temps límit per completar-la és d’una hora.

Per inscriure’s, només cal accedir a la pàgina web d’EL 9 NOU (www.el9nou.cat) i completar el full d’inscripció:
http://agenda.el9nou.cat/run-the-track-2

El Circuit equiparà de forma gratuïta tots els inscrits amb samarretes especials per a l’ocasió, que els participants podran recollir el proper divendres, 10 de maig, a les Pistes d’Atletisme de Granollers entre les 4 de la tarda i les 8 del vespre.
L’hora de trobada dels corredors serà a dos quarts de set de la tarda davant de l’accés principal del Circuit. Els familiars i acompanyants dels atletes podran accedir a la Tribuna G, també per l’accés principal.
La RUN THE TRACK és una oportunitat única per córrer pel mateix traçat que trepitjaran amb els seus monoplaces els millors pilots del món un dia abans d’una de les curses de la millor competició d’automobilisme al Circuit de Barcelona-Catalunya

Dia: dissabte, 11 de Maig 2019
Hora: 19:00 h.
Lloc: Circuit de Barcelona-Catalunya
Població: Montmeló
Límit inscripcions: dijous, 9 de maig

18 de maig de 2019. 1a Jornada de neteja a la llera del riu Congost

INFO DESTACADA. 30 DE abril DEL 2019

Guanyadors per categoria d’anys a la Mitja 2019

INFO DESTACADA. 12 DE abril DEL 2019

El dimecres 8 de maig de 2019, a les 18 hores, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

Guanyadors per anys categoria femenina:
(F1954) Luz Marina Velasquez Puentes; (F1955) Dolors Sala Lligoña; (F1956) Rosa Maria Martinez Martinez; (F1957) Paloma Caballero Quintana; (F1958) Roser Navarro Rueda; (F1959) Delia Ramos Ramos; (F1960) Tona Ribas Duch; (F1961) Mercè Puigdueta Pañach; (F1962) Assumpta Relats Casas; (F1963) Susi Macia Cañete; (F1964) Chiki Dolores Roldán López; (F1965) Eulalia Alonso Carbonell; (F1966) Yolanda Guardado Almansa; (F1967) Carmen Hidalgo Moreno; (F1968) Lluïsa Puig Mallen; (F1969) Isabel Abril Centeno; (F1970) íngrid Sala Margó; (F1971) Carmen Martin Valencia; (F1972) Rakel Fontrodona Palomares; (F1973) Eva Roca Garcia; (F1974) Luisa Rey Candon; (F1975) Agnès Nieto Cruzate; (F1976) Francina González Roca; (F1977) Silvia Segura Parra; (F1978) Hasna Bahom; (F1979) Ruth Guillem Mas; (F1980) Jes Bonet; (F1981) Lorena Carreño Navarro; (F1982) Esther Cruz Sanchez; (F1983) Barbara Ramon; (F1984) Judith Corachan Vaquera; (F1985) Elisabet Martin Almansa; (F1986) Laura Placinta Garcia; (F1987) Cristina Silva Feliu; (F1988) Daniela Gomis Pérez; (F1989) Eva Wutti; (F1990) Judit Bagues Gorchs; (F1991) Vanessa Sancho Torrents; (F1992) Calli Thackery; (F1993) Patri Rodriguez Prieto; (F1994) Anna Oriol Estalella; (F1995) Irene Sanchez Albert; (F1996) Montserrat Estany De Pouplana; (F1997) Ana María Cantueso Cáliz; (F1998) Elena De Sande Collado; (F1999) Clara Prieto Pardo; (F2005) Paula Saavedra Lahoz

Guanyadors per anys categoria masculina:
(M1945) Jordi Mas Garcia; (M1946) Juan García Leal; (M1947) Juan Navarro Pérez; (M1948) Cándido Bermejo; (M1949) Alfred Carreres; (M1950) Josep Maso Tarres; (M1951) Javier Lopez Merino; (M1952) Javier Domínguez Solanas; (M1953) Lluis Hilario Rubert; (M1954) Santiago Gomez Ruiz; (M1955) Antonio García Mesas; (M1956) Francisco Anton Perea; (M1957) Manolo Romero Del Peral; (M1958) Juan Ramón Martos Castro; (M1959) Pascual Vicente Serna; (M1960) Miguel Nadal Buades; (M1961) Jordi Cavero Buscató; (M1962) Alex Aldoma Brufau; (M1963) Juan Carlos Chamorro Carrillo; (M1964) Roberto Cerda Espinoza; (M1965) Jose Corral Rodriguez; (M1966) Hans Super; (M1967) Guillem Fernandez Lopez; (M1968) Brahim Boughemza; (M1969) Ignacio Moises Calama Arias; (M1970) Enric Sanz Seisdedos; (M1971) Francisco Castellano Torrico; (M1972) Alberto Jiménez Hernández; (M1973) Jordi Escoriza Valencia; (M1974) Miguel Angel Molina Porcel; (M1975) Sergi Farran Minguell; (M1976) Lahcen Harbil; (M1977) David Gonzalez Casares; (M1978) Miguel Ferrer Muro; (M1979) Javier Urbano Hurtado; (M1980) Carles Castillejo; (M1981) Harrouf Ridouane; (M1982) Javi Rubio Martinez; (M1983) Carlos Cera Izquierdo; (M1984) Joan Puyuelo; (M1985) Carlos Sáez Ruiz; (M1986) Xavi Tomasa Serrano; (M1987) Mohamed El Ghazouany; (M1988) Chris Rainsford; (M1990) Tom Evans; (M1991) Lucas Alonso Duró; (M1992) Marc Castan Canillas; (M1993) Doug Musson; (M1994) Albert Ollé Aldeguer; (M1995) Shah Rukh Khan; (M1996) Xavi Arcas Salvador; (M1997) Arnau Illa José; (M1998) Marc Garcia Villodres; (M1999) Daniel Mataró Marsal; (M2000) Roger Gómez López; (M2001) Jan Núñez I Ramon; (M2002) Ignasi Blasi Moreno; (M2003) Adrian Aaron Martinez Bejar

Guanyadors per municipi i equips a la Mitja 2019

INFO DESTACADA. 12 DE abril DEL 2019

El dimecres 8 de maig de 2019, a les 18 hores, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

Aquets son els guanyadors per Municipi femení i masculí a la Mitja 2019
Les Fraqueses Del Vallès: Carmen Martin Valencia i Jordi Relats
Granollers: Vanessa Sancho Torrents i Pakito Pérez Verdugo
La Garriga: Silvia Segura Parra i Juan Manuel Cardenas Maestre
Cardedeu: Elisabet Martin Almansa i Javier Urbano Hurtado
Canovelles: Rosi Garcia Alvarez i Javi Rubio Martinez
L’Ametlla Del Vallès: Anna Codina Mir i David Crivillers Galobardas
Lliçà d’Amunt: Cristina Alvarez Benítez i Rafael Espinar
muni

Guanyadors per equips a la Mitja 2019
1 – Atlètic Congost
Javier Urbano Hurtado, Joan Puyuelo, Lluís Morales Martínez i Jesus Suarez Morcillo
2 – Síndrome Kabuki barefoot team
Esteve Olive Boix, Jose Luis Diaz Flores, Ivan Regalado Segarra i Antonio Fontiveros Elias
3 – Atlètic Congost 2
Jose Pajuelo Cruz, Carlos Velasco Martinez, Jose Enciso Muñoz i Edu Tabares Gahete

Orlando Hernández, guanyador del viatge a la Marató de Berlín 2019

31 DE marzo DEL 2019

L’afortunat guanyador ha sigut Orlando Hernández de Barcelona, amb el número de dorsal 1238 de la Mitja 2019.
Enhorabona Orlando! Acabes de guanyar un dorsal per anar a la marató de Berlin!

35a edició de la Mitja Marató de Sant Cugat 2019

29 DE marzo DEL 2019

El proper diumenge 31 de març se celebrarà el Campionat d’Espanya de Mitja Marató en el marc de la 35a edició de la Mitja Marató de Sant Cugat, organitzada pel Club Muntanyenc St. Cugat i l’Ajuntament de la ciutat.
Una vintena d’atletes catalans participaran en aquest estatal en lluita per aconseguir el títol estatal de la modalitat, destacant la presència de la Míriam Ortiz (AAC) en la categoria femenina.
La sortida es donarà a les 10,00 hores a l’Avinguda Pla de Vinyet i l’arribada a la Plaça de la Vila, davant l’ajuntament, amb un circuit de 16 km de distància,  transitant pel bell mig de la ciutat, al qual cal fer una volta sencera i una altra de més curta fins arribar a meta.

26a Mitja Marató Montornès – Montmeló – Vilanova – La Roca

29 DE marzo DEL 2019

El passat diumenge es van disputaran dos festivals atlètics corresponents al calendari català de ruta.
La 26a Mitja Marató Montornès-Montmeló-Vilanova-La Roca, organitzada pel Club Atletisme Montornès, juntament amb els ajuntaments, administracions i entitats dels quatre municipis. La cursa va ser per Radouane Nour (La Sansi) amb un temps de 1h11:17 i la categoria femenina per Sílvia Segura amb 1h23:28.
La 2a cursa Corre en Gran ! per la investigació de l’ELA, organitzada per Gambaders Events a Sant Esteve Sesrovires. La cursa dels 10 km va ser per Arnau López (CA Manresa) amb 36:5 i per Carme Tort (CA Manresa) amb 43:28. La dels 5 km la va dominar Hamza Nali amb 18:13 i Marta Nogueira (LLeida UA) 21:26.