Guanyadors per categoria d’anys a la Mitja 2019

INFO DESTACADA. 12 DE Abril DEL 2019

El dimecres 8 de maig de 2019, a les 18 hores, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

Guanyadors per anys categoria femenina:
(F1954) Luz Marina Velasquez Puentes; (F1955) Dolors Sala Lligoña; (F1956) Rosa Maria Martinez Martinez; (F1957) Paloma Caballero Quintana; (F1958) Roser Navarro Rueda; (F1959) Delia Ramos Ramos; (F1960) Tona Ribas Duch; (F1961) Mercè Puigdueta Pañach; (F1962) Assumpta Relats Casas; (F1963) Susi Macia Cañete; (F1964) Chiki Dolores Roldán López; (F1965) Eulalia Alonso Carbonell; (F1966) Yolanda Guardado Almansa; (F1967) Carmen Hidalgo Moreno; (F1968) Lluïsa Puig Mallen; (F1969) Isabel Abril Centeno; (F1970) íngrid Sala Margó; (F1971) Carmen Martin Valencia; (F1972) Rakel Fontrodona Palomares; (F1973) Eva Roca Garcia; (F1974) Luisa Rey Candon; (F1975) Agnès Nieto Cruzate; (F1976) Francina González Roca; (F1977) Silvia Segura Parra; (F1978) Hasna Bahom; (F1979) Ruth Guillem Mas; (F1980) Jes Bonet; (F1981) Lorena Carreño Navarro; (F1982) Esther Cruz Sanchez; (F1983) Barbara Ramon; (F1984) Judith Corachan Vaquera; (F1985) Elisabet Martin Almansa; (F1986) Laura Placinta Garcia; (F1987) Cristina Silva Feliu; (F1988) Daniela Gomis Pérez; (F1989) Eva Wutti; (F1990) Judit Bagues Gorchs; (F1991) Vanessa Sancho Torrents; (F1992) Calli Thackery; (F1993) Patri Rodriguez Prieto; (F1994) Anna Oriol Estalella; (F1995) Irene Sanchez Albert; (F1996) Montserrat Estany De Pouplana; (F1997) Ana María Cantueso Cáliz; (F1998) Elena De Sande Collado; (F1999) Clara Prieto Pardo; (F2005) Paula Saavedra Lahoz

Guanyadors per anys categoria masculina:
(M1945) Jordi Mas Garcia; (M1946) Juan García Leal; (M1947) Juan Navarro Pérez; (M1948) Cándido Bermejo; (M1949) Alfred Carreres; (M1950) Josep Maso Tarres; (M1951) Javier Lopez Merino; (M1952) Javier Domínguez Solanas; (M1953) Lluis Hilario Rubert; (M1954) Santiago Gomez Ruiz; (M1955) Antonio García Mesas; (M1956) Francisco Anton Perea; (M1957) Manolo Romero Del Peral; (M1958) Juan Ramón Martos Castro; (M1959) Pascual Vicente Serna; (M1960) Miguel Nadal Buades; (M1961) Jordi Cavero Buscató; (M1962) Alex Aldoma Brufau; (M1963) Juan Carlos Chamorro Carrillo; (M1964) Roberto Cerda Espinoza; (M1965) Jose Corral Rodriguez; (M1966) Hans Super; (M1967) Guillem Fernandez Lopez; (M1968) Brahim Boughemza; (M1969) Ignacio Moises Calama Arias; (M1970) Enric Sanz Seisdedos; (M1971) Francisco Castellano Torrico; (M1972) Alberto Jiménez Hernández; (M1973) Jordi Escoriza Valencia; (M1974) Miguel Angel Molina Porcel; (M1975) Sergi Farran Minguell; (M1976) Lahcen Harbil; (M1977) David Gonzalez Casares; (M1978) Miguel Ferrer Muro; (M1979) Javier Urbano Hurtado; (M1980) Carles Castillejo; (M1981) Harrouf Ridouane; (M1982) Javi Rubio Martinez; (M1983) Carlos Cera Izquierdo; (M1984) Joan Puyuelo; (M1985) Carlos Sáez Ruiz; (M1986) Xavi Tomasa Serrano; (M1987) Mohamed El Ghazouany; (M1988) Chris Rainsford; (M1990) Tom Evans; (M1991) Lucas Alonso Duró; (M1992) Marc Castan Canillas; (M1993) Doug Musson; (M1994) Albert Ollé Aldeguer; (M1995) Shah Rukh Khan; (M1996) Xavi Arcas Salvador; (M1997) Arnau Illa José; (M1998) Marc Garcia Villodres; (M1999) Daniel Mataró Marsal; (M2000) Roger Gómez López; (M2001) Jan Núñez I Ramon; (M2002) Ignasi Blasi Moreno; (M2003) Adrian Aaron Martinez Bejar

Guanyadors per municipi i equips a la Mitja 2019

INFO DESTACADA. 12 DE Abril DEL 2019

El dimecres 8 de maig de 2019, a les 18 hores, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

Aquets son els guanyadors per Municipi femení i masculí a la Mitja 2019
Les Fraqueses Del Vallès: Carmen Martin Valencia i Jordi Relats
Granollers: Vanessa Sancho Torrents i Pakito Pérez Verdugo
La Garriga: Silvia Segura Parra i Juan Manuel Cardenas Maestre
Cardedeu: Elisabet Martin Almansa i Javier Urbano Hurtado
Canovelles: Rosi Garcia Alvarez i Javi Rubio Martinez
L’Ametlla Del Vallès: Anna Codina Mir i David Crivillers Galobardas
Lliçà d’Amunt: Cristina Alvarez Benítez i Rafael Espinar
muni

Guanyadors per equips a la Mitja 2019
1 – Atlètic Congost
Javier Urbano Hurtado, Joan Puyuelo, Lluís Morales Martínez i Jesus Suarez Morcillo
2 – Síndrome Kabuki barefoot team
Esteve Olive Boix, Jose Luis Diaz Flores, Ivan Regalado Segarra i Antonio Fontiveros Elias
3 – Atlètic Congost 2
Jose Pajuelo Cruz, Carlos Velasco Martinez, Jose Enciso Muñoz i Edu Tabares Gahete

Orlando Hernández, guanyador del viatge a la Marató de Berlín 2019

31 DE Març DEL 2019

L’afortunat guanyador ha sigut Orlando Hernández de Barcelona, amb el número de dorsal 1238 de la Mitja 2019.
Enhorabona Orlando! Acabes de guanyar un dorsal per anar a la marató de Berlin!

35a edició de la Mitja Marató de Sant Cugat 2019

29 DE Març DEL 2019

El proper diumenge 31 de març se celebrarà el Campionat d’Espanya de Mitja Marató en el marc de la 35a edició de la Mitja Marató de Sant Cugat, organitzada pel Club Muntanyenc St. Cugat i l’Ajuntament de la ciutat.
Una vintena d’atletes catalans participaran en aquest estatal en lluita per aconseguir el títol estatal de la modalitat, destacant la presència de la Míriam Ortiz (AAC) en la categoria femenina.
La sortida es donarà a les 10,00 hores a l’Avinguda Pla de Vinyet i l’arribada a la Plaça de la Vila, davant l’ajuntament, amb un circuit de 16 km de distància,  transitant pel bell mig de la ciutat, al qual cal fer una volta sencera i una altra de més curta fins arribar a meta.

26a Mitja Marató Montornès – Montmeló – Vilanova – La Roca

29 DE Març DEL 2019

El passat diumenge es van disputaran dos festivals atlètics corresponents al calendari català de ruta.
La 26a Mitja Marató Montornès-Montmeló-Vilanova-La Roca, organitzada pel Club Atletisme Montornès, juntament amb els ajuntaments, administracions i entitats dels quatre municipis. La cursa va ser per Radouane Nour (La Sansi) amb un temps de 1h11:17 i la categoria femenina per Sílvia Segura amb 1h23:28.
La 2a cursa Corre en Gran ! per la investigació de l’ELA, organitzada per Gambaders Events a Sant Esteve Sesrovires. La cursa dels 10 km va ser per Arnau López (CA Manresa) amb 36:5 i per Carme Tort (CA Manresa) amb 43:28. La dels 5 km la va dominar Hamza Nali amb 18:13 i Marta Nogueira (LLeida UA) 21:26.

Campionat d’Espanya de Trail per Federacions Autonòmiques

29 DE Març DEL 2019

Aquest dissabte 23 de març s’ha disputat la primera edició del Campionat d’Espanya de Trail per Federacions Autonòmiques a Múrcia. Els equips catalans han protagonitzat una extraordinària actuació aconseguint el primer títol estatal de l’historia en aquesta modalitat, tant a la categoria masculina com a la femenina.
A la categoria masculina, l’equip català s’ha imposat per poc més d’un minut a Andalusia, que ha estat segona, i ja amb més diferencia a Castilla-León, tercera. Andreu Simon ha aconseguit la segona posició individual, Pere Aurell ha entrat novè i Jordi Gamito dotzè, són els tres atletes que han puntuat. Jonatan Cuesta també ha finalitzat la cursa amb una gran tretzena posició.
En dones, el domini català ha estat més clar, imposant-se amb clara diferencia a Múrcia i Andalusia que han estat segona i tercera, respectivament. Sheila Aviles també ha aconseguit la segona posició individual, Marta Molist la tercera i Anna Comet la cinquena, són les tres atletes que han puntuat. També han completat la cursa, Montserrat Martínez que ha aconseguit una magnífica vuitena posició i Mònica Vives que ha estat desena.

Manel Mercado, guanyador del smartwatch de Mail Boxes Etc

25 DE Febrer DEL 2019

Manel Mercado, ha sigut l’afortunat guanyador del smartwatch (Garmin Forerunner 235), entre tots els inscrits a la Mitja 2019, als 10 km i al Quart.
Felicitats Manel!
Aquest sorteig ha sigut possible gràcies al patrocini de Mail Boxes ETC Granollers.

Abraham Kiptum guanyador de la 33a edició de la Mitja Marató de Granollers amb un bon temps de 59’58”

INFO DESTACADA. 25 DE Febrer DEL 2019

El kenià Abraham Kiptum s’ha proclamat aquest diumenge guanyador de la 33a edició de la Mitja Marató de Granollers amb un millor temps de 59’58”. És la segona vegada que es baixa de l’hora a la Mitja de Granollers.

    Categoría Masculina

  • 1. Abraham Kiptum Kenia 59:58
  • 2. Edwin Soi Kenia 1h.00:24
  • 3. Teshome Memonen Etiopía 1h.01:38

    Categoría Femenina

  • 1. Miriam Otíz (ESP) AA Catalunya 1h.14:14
  • 2. Jennifer Spink (GBR) Indep. 1h.15:24
  • 3. Georgina Schwening (GBR) GBR Team 1h.15:35

Disponibles els resultats i les fotos de la Mitja, el Quart i els 10k 2019

INFO DESTACADA. 24 DE Febrer DEL 2019

Ja podeu consultar els resultats de Mitja 2019.
També teniu disponibles les fotos per crono desde la mateixa recerca del resultat o entrant a Fotoesports.com. Fotos de la Mitja 2019
Resultats Mitja 2019

Roda de premsa amb l’elit d’atletisme mundial

24 DE Febrer DEL 2019

Ahir va tenir lloc la roda de premsa de l’elit d’atletisme mundial a la Mitja 2019.

Comparteix això amb un amic