7a edició del programa “Comença a fer la Mitja” a les Franqueses del Vallès

10 DE octubre DEL 2018

El programa d’acondicionament físic pels corredors arriba ja a la 7a edició.
L’objectiu del programa és superar amb èxit la Mitja Marató Granollers-Les Franqueses-La Garriga el proper 24 de febrer. Per tal d’aconseguir-ho, a més de les sessions setmanals, els participants també realitzar dues proves: el Tast de la Mitja el proper 27 d’octubre i Els 10km de Les Franqueses.

Dilluns 17 de setembre de 2018 s’obren les inscripcions a la Mitja 2019

INFO DESTACADA. 17 DE setembre DEL 2018

Encetem una nova temporada, volem informar que a partir d’avui, dilluns 17 de setembre de 2018, s’obre el període d’inscripcions de la Mitja 2019.
Per fer la inscripció de la Mitja, 10K, el Quart, la Mini o l’Open podeu entrar a l’apartat de cada cursa de la Mitja.

OBSEQUIS LA MITJA 2019
Samarreta tècnica Mizuno, jaqueta tècnica i una magnífica bossa del corredor

Moltes gràcies i fins aviat.

Xavi Gironell, guanyador del sorteig d’un Tallavents, samarreta i malles Mizuno

INFO DESTACADA. 16 DE juliol DEL 2018

Xavi Gironell de Llinars del Vallès, ha sigut l’afortunat guanyador entre tots els que veu respondre l’enquesta, d’un magnific tallavent, una samarreta i unes malles Mizuno.
Gràcies a tots i l’enhorabona Xavi.

Canvi de dia de la Mitja 2019

INFO DESTACADA. 06 DE juliol DEL 2018

Aquesta edició de la Mitja hi ha un canvi important de data! La Mitja 2019 es celebrarà el diumenge 24 de febrer de 2019.

Recordar que hem obert inscripcions al Tast de Mitja que tindrà lloc el dissabte 27 d’octubre de 2018.

La Mitja col·labora de nou amb el “Mou-te al Circuit de Catalunya”

25 DE abril DEL 2018

La Mitja col·labora de nou amb el MOU-TE AL CIRCUIT DE CATALUNYA la cursa solidària que impulsa la Fundació Esclerosi Múltiple, que se celebrarà el 29 d’abril al Circuit de Barcelona-Catalunya

La Mitja dóna suport un any més a la cursa solidària “Mou-te per l’esclerosi múltiple” Com en edicions anteriors aquesta cursa atlètica, de patins i de bicicletes i que ofereix una àrea lúdica i familiar amb inflables, food-trucks, diferents activitats gratuïtes , així com una gran zona d’estacionament de vehicles a l’interior del circuit i a tocar de la sortida.
Enguany una gran novetat, per fer definitivament familiar les curses per als atletes, és l’haver capgirat els horaris i facilitar anar al Circuit a córrer amb els més propers.
“Mou-te per l’esclerosi múltiple’ és la cursa 100% solidària més antiga a Catalunya. Tots els fons recaptats es destinen a l’esclerosi múltiple infantil, un projecte amb el qual la Fundació centra els seus esforços aquest any atès que entre un 3% i un 10% dels nous diagnosticats són menors de 18 anys. Tots els fons recaptats es destinaran a donar suport als infants i les seves famílies.

Per a més informació i inscripcions a la cursa solidària: www.moute.fem.es

Lliurament dels premis als guanyadors de la Mitja per localitats

05 DE abril DEL 2018

Lliurament dels premis als primers corredors i corredores de les localitats del programa “Comença a fer la Mitja 2018”

Guanyadors per Municipi a la Mitja 2018

INFO DESTACADA. 19 DE març DEL 2018

Aquets son els guanyadors per Municipi masculí i femení a la Mitja 2018.

FEMENÍ

Granollers: Enka Viñas Serrano
Les Franqueses: Carmen Martin Valencia
La Garriga: Mònica Carretero Segués
Canovelles: Sònia López Sánchez
Cardedeu: Montserrat Ors Cordoba
Ametlla del Vallès: Rosa Mª Madrid Gonzalez
Lliçà d’Amunt: Alba Arenas Gimenez

MASCULÍ

Granollers: Pakito Perez Verdugo
Les Franqueses: Jordi Martos Lopez
La Garriga: Daniel Cuartero Pastor
Canovelles: Javi Rubio Martinez
Cardedeu: Roger Calbet Bigorra
Ametlla del Vallès: David Crivillers Galobardas
Lliçà d’Amunt: Pere Garcia Sanchez

Guanyadors per Equips a la Mitja 2018

INFO DESTACADA. 09 DE febrer DEL 2018

Aquets son els guanyadors per equips masculí i femení a la Mitja 2018.

FEMENÍ

1. A4ELKM: Carmen Martin Valencia – Anna Codina Mir – Sandra Bustamante Hernandez – Yolanda Guardado Almansa – Cesca Parra Garcia
2. L’AIRE: Núria Rubio Bellavista – Sònia Solé I Sabaté – Laura Clotet Casacuberta – Reme Redondo Indiano – Mònica Carretero Segués
3. C.M. SIGUEME: Linda Arnott – Conxa Coca Cumellas – Paqui Calero Cabrera – Yaiza Cuevas Trigo – Carlota Serrano García
Resultats Equips Femení

MASCULÍ

1. CORREDORS.CAT: Jordi Seco Torra – Joan Piqué Serra – Quico Peinado Palomero – Xavier Nadal I Gelada – Raúl Martínez Velasco
2. U.G.E. BADALONA: Blai Hermoso Torné – Bruno Paz Palanques – Javi Gil Tortosa – Oscar Parera Ferrer – Ruben Jorgoso Cortés
3. RUNNING LES FRANQUESES: Javier Gracia Jimenez – Joan Puyuelo – Javier Urbano Hurtado – Jose Manuel Sobrino Alonso – Jose Enciso Muñoz
Resultats Equips Masculí

D. Roca Cosmetics col·laborador de la Mitja 2018

08 DE febrer DEL 2018

D. Roca Cosmetics, empresa fabricant de productes per Massatge i Fisioteràpia des de fa més de 35 anys, col-labora en la realització de la mitja marató Granollers-Les Franqueses-La Garriga amb l’aportació de les cremes de la seva línia de Massatge Quirosport que els massatgistes utilitzen per donar servei als corredors.
La Mitja marató confía any rere any en D. Roca Cosmetics i en la qualitat dels seus productes, fet pel que ens sentim molt satisfets i agraïts.
D. Roca Cosmetics recomana als corredors l’ús del Gel Tonificant Efecte Fred que és una bona opció per als esportistes doncs l’aplicació després de córrer allibera la tensió muscular i ajuda a la seva recuperació de manera molt rápida.
Per a més informació sobre els nostres productes i la forma d’adquirir-los consultar www.rocacosmetics.com.

Doble victòria kenyana a la 32a edició de la Mitja Marató de Granollers

INFO DESTACADA. 07 DE febrer DEL 2018

Alexander Mutiso, amb un temps d’1 hora, 1 minut i 24 segons, ha estat el vencedor de la prova, mentre que Mercy Kipchumba ha guanyat en categoria femenina amb un temps d’1 hora, 13 minuts i 22 segons
La cursa, marcada pel fred i la puja dels primers compassos, ha comptat amb més de 9.000 atletes superant així la participació de l’any passat.

    Guanyadors Categoria Masculina

  • ALEXANDER MUTISO 01:01:22
  • JAPHET KORIR 01:01:37
  • JAVIER GUERRA 01:01:38

    Guanyadors Categoria Femenina

  • MERCY KIPCHUMBA 01:13:20
  • SOPHIE COWPER 01:16:24
  • DAILIN BELMONTE 01:18:06

Comparteix això amb un amic