Guanyadors per Categoria d’anys a la Mitja 2017

INFO DESTACADA. 15 DE març DEL 2017

Ja podeu consultat tots els guanyadors per categoria per any a la Mitja 2017.
El dia 22 de març de 2017, a les 18h, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

Si has sigut l’afortunat/ada has d’omplir aquest formulari per confirmar la teva assistència a l’entrega de trofeus.

Guanyadors de mes edat a la Mitja 2017

INFO DESTACADA. 13 DE març DEL 2017

Aquets son els/les guanyadors/es de més edat a la Mitja 2017.
El dia 22 de març de 2017, a les 18h, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

La Mitja Femení: 1. Pepita Eriz Fernández
La Mitja Masculí: 1. Manuel Rosales Touza

10k Femení: 1. Núria Barutel
10k Masculí: 1. Joan Ribas Pasqual

El Quart Femení: 1. Mercedes Ibáñez Martinez
El Quart Masculí: 1. Enrique Ortega Ortega

Guanyadors per Població a la Mitja 2017

INFO DESTACADA. 13 DE març DEL 2017

Aquets son els guanyadors per població a la Mitja 2017.
El dia 22 de març de 2017, a les 18h, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

Granollers: Jaume Aragones i Ana Belen Garcia Rull
Les Franqueses: Jordi Martos López i Eva Martos López
La Garriga: Daniel Cuartero Pastor i Silvia Segura Parra
Canovelles: Jose Corral Rodriguez i Rosi Garcia
Cardedeu: Jaume Faja Sala i Montse Ors Cordoba
Ametlla del Vallès: David Crivillers Galobardas i Rosa M. Madrid Gonzalez
Lliçà d’Amunt: Ricard Amores López i Neus Estrany Riera

Guanyadors per Equips a la Mitja 2017

INFO DESTACADA. 13 DE març DEL 2017

Aquets son els guanyadors per equips masculí i femení a la Mitja 2017.
El dia 22 de març de 2017, a les 18h, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

FEMENÍ

2CADES PEL RUNNING: Susana Lombardo Orihuela, Laurence Prigent, Maria Anguita Benet, Georgina Maynou Lombardo
C.A. ESPARREGUERA: Sonia Cruz Vidueira, Susana García Montes, Marta Blanco Ramirez, Maika Casado Duran

MASCULÍ

CAMINS.CAT: Miguel Gonzalez Parra, Jordi Candela Garriga, Xavi Muñoz Gil, Carlos Gomez Lopez
INFINIT B: Xavi Bonell Ruiz, Ramon Viladot Ortiz, Gerard Godo Pascual, Jorge Rodriguez Gonzalez
INFINIT A: Carlos Fernández De Dios, Josep Pujol, Xavi Alvarez Sánchez, Ramon Pelejà Cuerva

Els tres primers guanyadors dels 5k i 10k (masculí i femení) de la Mitja 2017

INFO DESTACADA. 13 DE març DEL 2017

Aquets son els tres primers guanyadors dels 5k i 10k (masculí i femení) de la Mitja 2017.
El dia 22 de març de 2017, a les 18h, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

5K FEMENÍ
1. Inas Kajtih Kajtih – 2. Aina Camats Torrents – 3. Ana Moreno

10K FEMENÍ
1. Mayte Iñiguez Villaplana – 2. Nidia Borget Ruidiaz – 3. Margarita Adrover Valera

5K MASCULÍ
1. Youssef Essabany – 2. Carlos Diaz – 3. Marc Boix Roca

10K MASCULÍ
1. Mikel Garcia Escocia – 2. Marc Fenwick – 3. Carles Montllor Vegas

Resum especial La Mitja 2017 en VOTV

INFO DESTACADA. 08 DE febrer DEL 2017

Us deixem l’emissió del resum especial de totes les activitats que engloben La Mitja Marató 2017 que VOTV a montat. Molt bona feina!

Resum especial La Mitja en VOTV

Disponibles els resultats de la Mitja 2017

INFO DESTACADA. 05 DE febrer DEL 2017

Ja podeu consultar els resultats de Mitja 2017. Podeu entrar a la web dels resultats de la Mitja i cerqueu el vostre nom, dorsal o club.
També teniu disponibles les fotos per crono desde la mateixa recerca del resultat.
Resultats Mitja 2017

Matthew Kipkoech guanya una Mitja que corona Javier Guerra i Irene Pelayo campions d’Espanya

05 DE febrer DEL 2017

El kenyà Matthew Kipkoech s’ha imposat amb molta autoritat a la 31a Mitja Marató de Granollers, aquest diumenge. El guanyador ha aturat el crono en 1h 01min 30s. Els altres protagonistes han estat Javier Guerra i Irene Pelayo, que s’han proclamat campions d’Espanya.
Kipkoech s’ha destacat des de poc abans d’arribar a la Garriga i des d’aquell moment s’ha dedicat a obrir un forat que ha acabat essent de 37 segons respecte del segon classificat, el també kenyà Evans Korir; Simon Cheprot ha completat un podi íntegrament per a aquest país africà.
En dones, Irene Pelayo ha estat la guanyadora absoluta amb 1h 12min 11s, seguida de la britànica Gemma Steel (1h 12min 47s) i Elena Loyo (1h 13min 41s).
En clau vallesana, tres corredors de la comarca han pujat als podis del Campionat d’Espanya de Veterans: Javier López Merino, de Montornès, ha estat campió en M65; Anna Riera, de les Franqueses, ha quedat subcampiona en F50; i Laia Andreu, del CA Granollers, tercera en F35.
El 9 Nou

Entrega de dorsals de la Mitja 2017 a Roca Umbert, va per vosaltres voluntaris!

04 DE febrer DEL 2017

Un petit video reportatge de la entrega de dorsals, la fira del corredor i els voluntaris de la Mitja 2017, d’avui divendres 3 de febrer.
© Pere Cornellas

Hores de sortides del Quart, els 10K i la Mitja 2017

INFO DESTACADA. 03 DE febrer DEL 2017

Us recordem els horaris de sortida del Quart, els 10K i la Mitja 2017 del dimuenge.

  • A les 9.30 h. Sortida Cursa 10K.
  • A les 10 h. Sortida El Quart.
  • A les 10.25 h. Sortida tots els atletes fins a 1.30 h.
  • A les 10.30 h. Sortida tots els atletes de 1.31 h a 1.45 h.
  • A les 10.32 h. Sortida tots els atletes de 1.46 h a 2 h.
  • A les 10.35 h. Sortida tots els atletes de 2 h endavant.