Guanyadors del sorteig del Garmin i el Sportinbox

INFO DESTACADA. 11 DE abril DEL 2017

GARMIN:
· Agusti Estruga i Aguilar (dorsal 5024). Barcelona

SPORTINBOX:
· Christian Oliete Parro (dorsal 2870). Esplugues de Llobregat
· Dolors Sala Lligoña (dorsal 8031). Cardedeu
· Adrià Lorente Justicia (dorsal 7996). Lliça d’Amunt

Guanyadors per Categoria d’anys a la Mitja 2017

INFO DESTACADA. 15 DE març DEL 2017

Ja podeu consultat tots els guanyadors per categoria per any a la Mitja 2017.
El dia 22 de març de 2017, a les 18h, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

Si has sigut l’afortunat/ada has d’omplir aquest formulari per confirmar la teva assistència a l’entrega de trofeus.

Guanyadors de mes edat a la Mitja 2017

INFO DESTACADA. 13 DE març DEL 2017

Aquets son els/les guanyadors/es de més edat a la Mitja 2017.
El dia 22 de març de 2017, a les 18h, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

La Mitja Femení: 1. Pepita Eriz Fernández
La Mitja Masculí: 1. Manuel Rosales Touza

10k Femení: 1. Núria Barutel
10k Masculí: 1. Joan Ribas Pasqual

El Quart Femení: 1. Mercedes Ibáñez Martinez
El Quart Masculí: 1. Enrique Ortega Ortega

Guanyadors per Població a la Mitja 2017

INFO DESTACADA. 13 DE març DEL 2017

Aquets son els guanyadors per població a la Mitja 2017.
El dia 22 de març de 2017, a les 18h, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

Granollers: Jaume Aragones i Ana Belen Garcia Rull
Les Franqueses: Jordi Martos López i Eva Martos López
La Garriga: Daniel Cuartero Pastor i Silvia Segura Parra
Canovelles: Jose Corral Rodriguez i Rosi Garcia
Cardedeu: Jaume Faja Sala i Montse Ors Cordoba
Ametlla del Vallès: David Crivillers Galobardas i Rosa M. Madrid Gonzalez
Lliçà d’Amunt: Ricard Amores López i Neus Estrany Riera

Guanyadors per Equips a la Mitja 2017

INFO DESTACADA. 13 DE març DEL 2017

Aquets son els guanyadors per equips masculí i femení a la Mitja 2017.
El dia 22 de març de 2017, a les 18h, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

FEMENÍ

2CADES PEL RUNNING: Susana Lombardo Orihuela, Laurence Prigent, Maria Anguita Benet, Georgina Maynou Lombardo
C.A. ESPARREGUERA: Sonia Cruz Vidueira, Susana García Montes, Marta Blanco Ramirez, Maika Casado Duran

MASCULÍ

CAMINS.CAT: Miguel Gonzalez Parra, Jordi Candela Garriga, Xavi Muñoz Gil, Carlos Gomez Lopez
INFINIT B: Xavi Bonell Ruiz, Ramon Viladot Ortiz, Gerard Godo Pascual, Jorge Rodriguez Gonzalez
INFINIT A: Carlos Fernández De Dios, Josep Pujol, Xavi Alvarez Sánchez, Ramon Pelejà Cuerva

Els tres primers guanyadors dels 5k i 10k (masculí i femení) de la Mitja 2017

INFO DESTACADA. 13 DE març DEL 2017

Aquets son els tres primers guanyadors dels 5k i 10k (masculí i femení) de la Mitja 2017.
El dia 22 de març de 2017, a les 18h, a la seu de KH7 Lloreda (Passeig de la Ribera, 111, 08420 Canovelles, Barcelona) farem l’entrega dels trofeus.

5K FEMENÍ
1. Inas Kajtih Kajtih – 2. Aina Camats Torrents – 3. Ana Moreno

10K FEMENÍ
1. Mayte Iñiguez Villaplana – 2. Nidia Borget Ruidiaz – 3. Margarita Adrover Valera

5K MASCULÍ
1. Youssef Essabany – 2. Carlos Diaz – 3. Marc Boix Roca

10K MASCULÍ
1. Mikel Garcia Escocia – 2. Marc Fenwick – 3. Carles Montllor Vegas

Matthew Kipkoech guanya una Mitja que corona Javier Guerra i Irene Pelayo campions d’Espanya

05 DE febrer DEL 2017

El kenyà Matthew Kipkoech s’ha imposat amb molta autoritat a la 31a Mitja Marató de Granollers, aquest diumenge. El guanyador ha aturat el crono en 1h 01min 30s. Els altres protagonistes han estat Javier Guerra i Irene Pelayo, que s’han proclamat campions d’Espanya.
Kipkoech s’ha destacat des de poc abans d’arribar a la Garriga i des d’aquell moment s’ha dedicat a obrir un forat que ha acabat essent de 37 segons respecte del segon classificat, el també kenyà Evans Korir; Simon Cheprot ha completat un podi íntegrament per a aquest país africà.
En dones, Irene Pelayo ha estat la guanyadora absoluta amb 1h 12min 11s, seguida de la britànica Gemma Steel (1h 12min 47s) i Elena Loyo (1h 13min 41s).
En clau vallesana, tres corredors de la comarca han pujat als podis del Campionat d’Espanya de Veterans: Javier López Merino, de Montornès, ha estat campió en M65; Anna Riera, de les Franqueses, ha quedat subcampiona en F50; i Laia Andreu, del CA Granollers, tercera en F35.
El 9 Nou

Ghirmay Ghebreslassie guanya la NYC Marathon 2016

11 DE novembre DEL 2016

ghebreslassie-nyc-marathon-2016-01

L’eritreu Ghirmay Ghebreslassie, quart en els Jocs Olímpics de Rio 2016, va guanyar la primera marató de Nova York amb un temps de 2h07:51.
Ghebreslassie, de 20 anys, va consolidar el seu lideratge en la carrera a partir del quilòmetre 32, on va passar amb sis segons d’avantatge sobre el kenyà Lucas Rotich, de 26 anys, l’únic que va poder fer ombra al eritreu en el tram final.
La keniana María Keitany va guanyar per tercer any consecutiu en completar el circuit de 42,195 km en 2h24:26, a menys de dos minuts del rècord de la prova (2h22:31) establert en 2003 pel seu compatriota Margaret Okayo.

  • Homes
  • 1. Mary Keitany, Kenya
  • 2. Sally Kipyego, Kenya
  • 3. Molly Huddle, United States
  • Dones
  • 1. Ghirmay Ghebreslassie, Eritrea
  • 2. Lucas Rotich, Kenya
  • 3. Abdi Abdirahman, United States

mary-keitany-nyc-marathon-2016-02

ghebreslassie-nyc-marathon-2016-02

Premis als primers i les primeres classificades de la Mitja 2016 dels municipis on hi ha el Programa “Comença a fer la Mitja”

20 DE abril DEL 2016

guanyadors-la-mitja-2016-municipis-03

Avui hem donat els premis als primers i les primeres classificades de la Mitja del passat 7 de febrer de 2016, d’acord amb el nostre Reglament, els Primers locals de Granollers, Les Franqueses, Canovelles, La Llagosta, Cardedeu, L’Ametlla i La Garriga. Es tracta dels municipis on hi ha el Programa “Comença a fer la Mitja”.
Enhorabona a tots:

  • Eulogio García Barrero i Enka Viñas Serrano de Granollers
  • Jordi Relats Moreno i Carmen Martin Valencia de Les Franqueses
  • Dani Cuartero Pastor i Silvia Segura Parra de La Garriga
  • Alex Taboada Bornes i Aurora Panareda Rico de Cardedeu
  • Javi Rubio Martínez i Carmen Machado de Canovelles
  • Albert Caballero i Cristina Picaset de La Llagosta
  • Joan Poyuelo Capellas i Rosa Maria Madrid Gonzáles de L’ametlla

guanyadors-la-mitja-2016-municipis-02

guanyadors-la-mitja-2016-municipis-05

guanyadors-la-mitja-2016-municipis-06

guanyadors-la-mitja-2016-municipis-07

guanyadors-la-mitja-2016-municipis-01

guanyadors-la-mitja-2016-municipis-04

Fotografies: Pere Cornellas

Guanyadors dels sortejos del Tast de la Mitja DivinaPastora 2015

28 DE octubre DEL 2015

Ja tenim els guanyadors dels últims sortejos del Tast de la Mitja DivinaPastora 2015.

rellotge-el-tast-2015-OK-2
Els guanyadors dels 3 rellotges Garmin Vivoactive GPS. Patrocini de Mail Boxes ETC Granollers, han sigut:
Manel Forns Jansana (Corró d’Amunt)
Jaume Relats Moreno (Barcelona)
Mireia Torres (Caldes de Montbui)

La guanyadora del lot KH7, ha sigut:
Montserrat Monje Del Olmo (Lliçà d’Amunt)

La guanyadora de la motxilla Adidas, ha sigut:
Merce Pujol Ameneiro (La Garriga)

Els premis serán entregats al podium a la entrega de premis.